Aktuálně

I Wielobój Indywidualny Służb Specjalnych – WISS. 24-26. 06. 2005

Opublikowany przez w aktualnosci | 18 marca, 2008
Możliwość komentowania I Wielobój Indywidualny Służb Specjalnych – WISS. 24-26. 06. 2005 została wyłączona

W dniu 24-26 czerwca w malowniczej scenerii Gór Sowich na terenie ośrodka rekreacyjno wypoczynkowego „Harenda” oraz kompleksu podziemnych sztolni -„Włodarz” odbyły się zawody pod nazwą: „I Wielobój Indywidualny Służb Specjalnych” – WISS.

 Impreza widowiskowa, ponieważ główne zmagania zawodników  odbyły się na zbudowanym do tego celu torze przeszkód na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Harenda”.

Organizatorem zawodów byli Ratownictwo Kataklizmowe Sp. z o.o. z siedzibą wJugowicach oraz CMT Olbrzym. Współorganizatorami zawodów są emerytowani policjanci i żołnierze pododdziałów antyterrorystycznych oraz instruktorzy służb ratowniczych, którzy współpracują z Akademią Szkoleniowo-Treningową Ratownictwa.

Zawody  odbyły się w klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn. W trudnym górzystym terenie zawodnicy  sprawdzali swoją kondycję fizyczną i psychiczną a także umiejętności szybkiego i trafnego podejmowania decyzji w warunkach olbrzymiego zmęczenia i stresu. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia oraz przejechania na rowerach górskich trasę na odcinku „Harenda” – „Włodarz”– „Harenda” o łącznej długości 20 km. Przeprawy wzbogacono o dodatkowe zadania z elementami wykorzystywanymi w pracy poszczególnych formacji, których przedstawiciele wzięli udział w zawodach. Był to między innymi tor przeszkód w sztolniach Włodarza oraz wybrane elementy z zakresu alpinistyki z asekuracją w szybie o wysokości ok. 46 m.

Honorowym Komandorem Zawodów został Komendant Wojewódzki Policji – Inspektor ANDRZEJ MATEJUK

W Radzie Programowej zawodów zasiedli: Gen. broni MIECZYŁAW BIENIEK, nadinspektor IRENEUSZ WACHOWSKI, gen. bryg. SŁAWOMIR PETELICKI, płk. EDWARD MISZTAL oraz Naczelnik GOPR JACEK DĘBICKI,

W zawodach udział wzięli reprezentanci Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji, Grup Regionalnych GOPR, TOPR, Jednostek specjalnych WP, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Agencje Ochrony oraz inne jednostki wykonujące zadania w zakresie działań specjalnych i ratownictwa.

W zawodach wzięli udział Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji, Grup Regionalnych GOPR, TOPR, Jednostek specjalnych WP, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biuro Ochrony Rządu, Agencje Ochrony, Innych jednostek wykonujących zadania w zakresie działań specjalnych i ratownictwa, osoby indywidualne wyrażające chęć wystąpienia w tych zawodach.Zawody odbyły się w klasyfikacji indywidualnej (kobiety, mężczyźni),

Jedna ekipa mogła sięskładać maksymalnie z dwóch osób,
Zawodnicy startowali w jednej kategorii wiekowej.

W trakcie zawodów zawodnicy mieli do pokonania przeszkody oraz do wykonania zadania; a są to między innymi:
Kolarstwo górskie,
Wspinaczka z asekuracją w szybie – Włodarz,
Tor przeszkód w sztolni Włodarz,
Pokonanie specjalistycznego toru przeszkód,
Pokonanie przeszkody wodnej,
Element strażacki,
Strzelanie z wiatrówki,

NAGRODY :
Za zajęcie I – V miejsca nagrody pieniężne i rzeczowe.
1. miejsce  nagrody rzeczowe i pieniężne  5000 zł,
2. miejsce  nagrody rzeczowe i pieniężne  4000 zł,
3. miejsce  nagrody rzeczowe i pieniężne  3000 zł,
4. miejsce  nagrody rzeczowe i pieniężne  2000 zł,
5. miejsce  nagrody rzeczowe i pieniężne  1000 zł,
Zawodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe od sponsorów.