Dla firm

Obiekt „Włodarz” zarządzany przez Centrum Muzealno Turystyczne „Włodarz ” sp. z o.o.  zaprasza Państwa do skorzystania z naszej oferty dotyczącej organizacji szkoleń, imprez integracyjnych, wyjazdów zakładowych, zlotów grup rekonstrukcyjnych lub po prostu wspólnych wypadów przyjaciół.

Zapraszamy na obiekt „Włodarz” – największy obiekt kompleksu „Riese” z czasów II wojny światowej obejmujący duże obszary leśne. Położony jest na północno – wschodnich stokach góry Włodarz (811 m n. p. m.). Na część podziemną, drążoną w skale gnejsowej, składają się 4 równoległe do siebie sztolnie skierowane na południowy – zachód, hale i chodniki o łącznej długości ponad 3000 m. W kompleksie tym widoczny jest dwupoziomowy system drążenia wyrobisk. Podziemia w 1/3 zalane wodą, eksplorowane przy pomocy łodzi dodatkowo podnoszą atrakcyjność obiektu. Część naziemna to droga łącząca „Włodarza” z innymi obiektami, elementy torowiska, betoniarnia i składy cementu, fundamenty po barakach, betonowe budowle, rampy przeładunkowe.
Czemu miały służyć kilometry podziemi, ogromne hale wykute w kamieniu? Kwatera główna Adolfa Hitlera? Podziemne fabryki zbrojeniowe? Laboratoria chemiczne, biologiczne, atomowe? A może zakłady badawcze i produkcyjne nowego typu samolotów pionowego startu lub coś jeszcze zupełnie innego? Na te pytania od lat szukają odpowiedzi przybywający tu historycy, badacze, łowcy przygód i poszukiwacze skarbów. Chyba jeszcze przez długie lata pozostanie to jedną z największych tajemnic II wojny światowej.

Drugim naszym ciekawym obiektem, który służy nam jako poligon do organizacji wszelkiego rodzaju imprez i szkoleń jest teren byłej kopalni „Wacław” w Ludwikowicach Kłodzkich. Obiekt z tajemniczą, nierozpoznaną infrastrukturą podziemną oraz słynną „muchołapką”, której przeznaczenia do dziś nikt na 100 % nie wyjaśnił.

Oprócz zwiedzania sztolni i obiektów historycznych naziemnej infrastruktury militarnej możemy Państwu przygotować takie atrakcje jak: zabawy o charakterze alpinistycznym (np. zjazd po linie tzw. tyrolką, zjazd ok. 50 m szybem do sztolni, itp.), poszukiwanie skarbów, zabawy zręcznościowe (również przy użyciu sprzętu wojskowego), rzucanie nożami, paintball, ASG, strzelnica, ognisko, grill, kuchnia polowa, karaoke i wiele innych. Piękno Gór Sowich możemy Państwu pokazać organizując wycieczki samochodami terenowymi, historycznym sprzętem wojskowym, ale również z grzbietu wierzchowca czy podczas kuligu. Możliwości nasze ograniczone są tylko Państwa wyobraźnią, a wierzymy, że tej nie brakuje. ☺ Przy współpracy z zaprzyjaźnionymi grupami rekonstrukcyjnymi cyklicznie organizujemy inscenizacje historyczne nawiązujące do okresu II wojny światowej.
W razie potrzeby dla naszych gości zapewnimy transport oraz zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych współpracujących z nami.
Nasza kadra to przewodnicy, instruktorzy i ratownicy Ratownictwa Kataklizmowego profesjonalnie przygotowani, by Państwu służyć.
To fachowcy w swoich dziedzinach, przeszkoleni również z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Niektórzy to byli żołnierze i funkcjonariusze jednostek specjalnych wojska i policji. Pod ich czujnym okiem czekają na Państwa wspaniałe chwile spędzone w Parku Krajobrazowym Gór Sowich.

OFERTA REKREACYJNA

Oferta rekreacyjna skierowana jest do turystów indywidualnych i grup zorganizowanych, szkół, grup młodzieży, zakładów pracy, hoteli, biur podróży, itp. Celem jej jest przedstawienie turyście w sposób jak najbardziej atrakcyjny tajemnic związanych z naszymi obiektami oraz piękna sowiogórskiej ziemi. Posiadamy zabytkowy militarny samochód ciężarowy przystosowany do przewozu osób (jednorazowo 30 osób).

1. EKSPLORACJA sztolni Włodarz
2. POSZUKIWANIE SKARBÓW W PODZIEMIACH „WŁODARZA”
3. ZAJĘCIA ALPINISTYCZNE
4. ZJAZD SZYBEM TRANSPORTOWO-WENTYLACYJNYM 50m
5. ZAJĘCIA SPRAWNOŚCIOWE-DZIAŁKO PRZECIWLOTNICZE
6. WIEŻA ZE SKRZYNEK
7. RAMBO strzelnica
8. WIKING broń biała
9. ŚLADAMI WISS
10. SZLAK „RIESE”
11. FAZA IZOLACJI
12. OBÓZ TRAPERA

Ponadto na życzenie możemy zorganizować quady, samochody terenowe, kuligi, ogniska, karaoke, pieczone prosię i inne.

Jesteśmy w stanie przyjąć i zorganizować zajęcia dla każdej grupy, niezależnie od ilości osób. Zabawy – zajęcia odbywają się w podgrupach – zespołach 12 – osobowych równolegle. Istnieje możliwość punktowania poszczególnych zajęć w celu wyłonienia liderów. Warunkiem realizacji jest odpowiednio wcześniejsza rezerwacja imprezy oraz przedpłata w wysokości 20% przewidywanej ceny.

Szczegóły w zakładce „dla firm”