Dla Firm - Cennik

Cennik i opis zajęć:

 Wszystkie ceny podane poniżej są cenami brutto.

 

1. POSZUKIWANIE SKARBÓW

dla zespołu 10-15 – osobowego 55 zł /osoba (minimalna opłata przy mniejszej liczbie osób to 550zł)

czas trwania: 1-1,5 godz.

Zadaniem grających grup jest odnalezienie ukrytego skarbu w podziemiach. Uczestnicy korzystając z początkowych wskazówek odnajdują miejsca, w których ukryte są kolejne informacje naprowadzające ich na miejsce ukrycia skarbu. Grupa może poruszać się po nieoświetlonej sztolni, co potęguje tajemniczość zadania i utrudnia orientację. W zależności od opcji wiekowej uczestników zróżnicowany jest stopień trudności. Wszyscy uczestnicy za cel mają odnalezienie ukrytego skarbu. Zabawa odbywa się w nie udostępnionej i nieoświetlonej części podziemi z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu (światło chemiczne,  mapy, wodery i inne).Grupa na początek dostaje kredyt- część pieniędzy, może za nie od prowadzącego w trakcie gry kupować sprzęt  przydatny w poszukiwaniach, dodatkowo wyposażeni zostają w światło chemiczne. Aby odnaleźć skarb muszą kolejno odnaleźć 10 miejsc zaznaczonych na mapie .W każdym z tych miejsc znajdują się instrukcje do dalszej drogi. Informację zdobywa się po odgadnięciu zagadki i rozwiązaniu łamigłówki za co dostaje się również dodatkowe pieniądze. Na trasie znajdują się elektroniczne pułapki każdy z uczestników który nie zachowa ostrożności i uaktywni alarm zostaje wyeliminowany z gry, staje się jej biernym obserwatorem (nie może pomagać w rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek) dodatkowo pozostali uczestnicy muszą go przenieść na noszach do następnego punktu gry. Czas przewidziany na całą zabawę jest ograniczony i wynosi 1,5 godz.

 

Poniżej krótki filmik z zabawy w podziemiach

2. ZAJĘCIA ALPINISTYCZNE (z przyczyn technicznych usługa została czasowo zawieszona)

(zjazd mostem tyrolskim, wejście drabinką speleo, zjazd z platformy po linie desantowej)

dla zespołu 10-15 – osobowego 65,00 zł /osoba (minimalna opłata przy mniejszej liczbie osób to 650 zł)

czas trwania: 1-1,5 godz.

Zadanie z grupy zajęć podwyższonego ryzyka rozpoczyna się od wejścia na platformę usytuowaną 20m ponad poziomem terenu. Tam uczestnik zostaje wyposażony i ubrany w uprząż alpinistyczną, do której zostaje przytwierdzona lina asekuracyjna. Pierwszym etapem jest zjazd z platformy na linie desantowej używanej przez jednostki specjalne do desantu ze śmigłowców. Następnie po zjeździe uczestnik wchodzi na platformę po drabince speleo. Ostatnim etapem jest zjazd mostem tyrolskim. Polega to na zjeździe po linie z pomocą sprzętu alpinistycznego. Lina rozciągnięta jest pomiędzy dwoma odległymi od siebie punktami (ok. 80 m). Różnica wzniesień między punktami, do których przymocowane są liny transportowe, daje możliwość szybkiego pokonania dystansu. Wysokość platformy startowej wymusza u osób biorących udział w zadaniu pokonanie lęków i barier psychologicznych związanych z ekspozycją. Zadanie obsługiwane jest przez dwóch instruktorów przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

alp

3. ZJAZD SZYBEM WENTYLACYJNYM (z przyczyn technicznych usługa została czasowo zawieszona)

dla zespołu 10-15 – osobowego 65 zł /osoba

czas trwania: 1-1,5 godz.

Kolejne zadanie z grupy podwyższonego ryzyka. Zajęcia w szybie prowadzone są przez instruktora przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Osoba wykonująca zjazd podwieszona jest w uprzęży do lin, które opuszczane są przez instruktora w głąb 50-metrowego szybu. Szyb prowadzi do wnętrza sztolni. Grupa udaje się z instruktorem do lasu, gdzie wydrążony jest 50-cio metrowej głębokości szyb transportowo-wentylacyjny podziemnego kompleksu „Włodarz”. Na miejscu uczestnicy zostają przeszkoleni i ubrani w uprząż. Następnie pod okiem, nadzorem i z asekuracją instruktorów zjeżdżają do środka podziemi.

Głębokość szybu, warunki panujące w szybie powodują u uczestników strach. Zjazd wymusza u osób biorących udział w zadaniu pokonanie lęków i barier psychologicznych związanych z wejściem do ciemnego, ciasnego, nieznanego otoczenia i środowiska. Doznania osób w trakcie zjazdu to lęk, pozytywny stres oraz euforia. Zazwyczaj uczestnicy po pokonaniu lęków wewnętrznych decydują się na powtórzenie zjazdu. Zadanie obsługiwane jest przez dwóch instruktorów przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

 

 

4. ZABAWA DZIAŁKIEM PRZECIWLOTNICZYM + PAJĄK

dla zespołu 10-15 – osobowego 35 zł /osoba

czas trwania: 1-1,5 godz.

Zadanie zespołowe, którego celem jest sprawdzenie zdolności kierowniczych uczestników. Zadanie spektakularne gwarantujące zabawę zarówno uczestnikom, jak i obserwatorom. Grupa zostaje podzielona na cztery zespoły. Zespół wykonujący zadanie składa się z trzech osób:

1. osoba kierująca zespołem,

2. osoba sterująca lufą w płaszczyźnie poziomej (ma zawiązane oczy),

3. osoba sterująca lufą w pionie (ma zawiązane oczy).

Zespół wykonuje podstawowe manewry strzelnicze pod kierunkiem dowódcy zespołu. W zależności od grupy wiekowej Zawodnicy na czas zrzucają ze stojaków przygotowane elementy (cele) lub za pomocą specjalnego zaczepu przestawiają elementy z jednego stojaka na drugi. Zadaniem osoby dowodzącej jest odpowiednie sterowanie zespołem poprzez wydawanie właściwych komend, jako że tylko dowódca widzi ruch lufy oraz odległości dzielące ją od celu. Zajęcia prowadzone pod okiem instruktora, który mierzy czas i prowadzi punktację uczestników.

Pająk – gra sprawnościowa, w której uczestnicy podzieleni na zespoły muszą przejść przez „pajęczynę” tak, aby nie poruszyć sznurków. Każdy uczestnik przechodzi przez inne oko pajęczyny.

Poniżej filmik z zabawy działkiem przeciwlotniczym

 

 

5. STRZELNICA

dla zespołu 10-15 – osobowego 35 zł /osoba

czas trwania: 1-1,5 godz.

Zajęcia prowadzone są na strzelnicy sportowej Włodarza. Konkurencje indywidualne lub zespołowe, strzelania z broni pneumatycznej do tarcz. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów strzelectwa oraz ich asystentów.

Każdy z uczestników ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w  strzelaniu do celu:

15 strzał do tarczy z różnych broni / osoba.

Umiejętność strzelania do celu to umiejętność koncentracji, koordynacji ruchów, umiejętność korygowania błędów. Współzawodnictwo w grupach dopinguje zawodników do wzajemnej pomocy, instruktażu oraz wspólnej zabawy. Wariant drużynowy powstaje wtedy, gdy klasyfikację końcową robimy uwzględniając łączną sumę zdobytych punktów.

 

zapraszamy do obejrzenia filmiku

6. WIKING broń biała

dla zespołu 10-15 – osobowego 35 zł /osoba

czas trwania: 1-1,5 godz.

Zajęcia prowadzone są na terenie Włodarza. Konkurencje indywidualne lub zespołowe, strzelanie  łuku do balonów, z procy wyczynowej, rzucanie nożami, włócznią i toporem do tarczy. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów oraz ich asystentów.

Każdy z uczestników ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rzucaniu do celu:

– nożami pięć rzutów do celu,

– toporkiem trzy rzuty do celu,

– trzy strzały z łuku do balonu.

– trzy strzały z procy wyczynowej do balonu.

Umiejętność strzelania do celu to umiejętność koncentracji, koordynacji ruchów, umiejętność korygowania błędów. Współzawodnictwo w grupach dopinguje zawodników do wzajemnej pomocy, instruktażu oraz wspólnej zabawy. Wariant drużynowy powstaje wtedy, gdy klasyfikację końcową robimy uwzględniając łączną sumę zdobytych punktów.

  5484753365_3d7b46823cimages

 

7. ŚLADAMI WISS  !!! Z przyczyn technicznych w chwili obecnej usługa niemożliwa do zrealizowania

dla zespołu 10-15 – osobowego 120 zł /osoba (minimalna opłata przy mniejszej liczbie osób to 700zł)

czas trwania: 1-1,5 godz.

WISS – Wielobój Indywidualny Służb Specjalnych to zawody zorganizowane przez nas w 2005 roku. Startowali w niej żołnierze, funkcjonariusze, ratownicy wojska, policji, jednostek specjalnych, GOPR, straży pożarnej, itd. Na całodniowe zawody składały się katorżnicze konkurencje jak kilkunastokilometrowa jazda na rowerze po terenie górskim, morderczy bieg, dyscypliny specjalistyczne takie jak posługiwanie się sprzętem alpinistycznym, strzelanie, pokonywanie toru przeszkód, w tym przeszkody wodnej, gaszenie pożaru, i wiele innych.

Śladami WISS to propozycja dla tych, którzy chcieliby poczuć się u nas przez chwilę jak żołnierze jednostek specjalnych. Zadaniem będzie pokonanie naturalnych przeszkód, w skład których wchodzić będą między innymi :

-zjazd na linie desantowej do łodzi zacumowanej poziom niżej wys. 6m

-przepłynięcie do drugiego stanowiska i wyjście ponownie na drugi poziom po drabince speleo

– pokonanie kilkudziesięciu metrów i pokonanie mostu warszawskiego (przejście nad przepaścią po linie przy podtrzymywaniu się dwóch lin podwieszonych powyżej po dwóch stronach pokonującego przeszkodę)

-dojście do platformy widokowej i zjazd tyrolką na poziom niższy dystans 50 m wysokość 7 m nad podziemnym zbiornikiem wodnym,

-dotarcie po schodach do punktu zbiórki dla wszystkich uczestników skąd można będzie podglądać i kibicować kolegom biorącym udział w zabawie.

warunki panujące w podziemiach, różnice wysokości , woda i częściowo ciemność powodują u uczestników strach. Zjazd wymusza u osób biorących udział w zadaniu pokonanie lęków i barier psychologicznych związanych z wejściem do ciemnego, ciasnego, nieznanego otoczenia i środowiska. Doznania osób w trakcie pokonywania wszystkich przeszkód to lęk, pozytywny stres oraz euforia. Zazwyczaj uczestnicy po pokonaniu lęków wewnętrznych decydują się na powtórzenie zajęć lub na zajęcia o wyższym stopniu trudności np zjazd 50-cio metrowym szybem. Zadanie obsługiwane jest przez czterech instruktorów przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Pokonywanie przeszkód odbywa się przy pełnej asekuracji uczestników, wszyscy pokonujący przeszkody ubrani są w uprzęże alpinistyczne i jakikolwiek ewentualny błąd nie grozi upadkiem(uczestnik zawisa w uprzęży na linie asekuracyjnej,

-elementy żywcem wzięte w prawdziwego WISS-u, a więc most linowy, pokonanie przeszkody wodnej, elementy alpinistyczne (w tym zjazd na linie desantowej), tor przeszkód, i inne. Wszystko dodatkowo przeplecione mniej „poważnymi” konkurencjami. Całość wymagać będzie od uczestnika szybkości, siły, odwagi, zwinności, umiejętności specjalnych, ale i pomysłowości.

 vc gfh sdt

8. SZLAK „RIESE”

dla zespołu 10-15 – osobowego 25 zł /osoba

czas trwania: 1-1,5 godz.

Szlak „RIESE” to forma wycieczki edukacyjnej, gdzie w krajobrazie Gór Sowich przewodnik zaznajomi Państwa z obiektami infrastruktury zewnętrznej, które choć w niewielkim stopniu naświetlą rozmach tego przedsięwzięcia. Trasa rozpoczyna się i kończy na Włodarzu -stanowi pętlę wokół obiektu.  uczestnicy ruszają szlakiem jeńców budujących obiekty, odkrywać będą nieznane budowle Riese takie jak: okopy, transzeje, obiekty militarne, obiekty obsługujące budowę kompleksów Riese, ujęcie wody, tajemniczą betoniarnie.

i22  _DSC0470

gra zespołowa

dla zespołu 10-15 – osobowego 25 zł /osoba

czas trwania: 1-1,5 godz.

jest możliwość wykorzystania szlaku jako gry terenowej. Uczestnicy dostają mapy i sami już bez przewodnika muszą dotrzeć do 10 obiektów kolejno wymienionych na odwrocie otrzymanej mapy przybić pieczątki znajdujące się na każdym z tych obiektów .Zdobycie 10 pieczątek potwierdza przejście trasy i zaliczenia gry. W przypadku rywalizacji zsumowany czas wszystkich uczestników będzie podstawą do punktacji

 kor gal7

 

9. ZIŁ 157 (usługa zawieszona)

przejazd max. 30 osób  400 zł za każdą rozpoczętą godzinę

Na nasze obiekty możemy dowieźć Państwo (w promieniu 15 km) zabytkowym pojazdem wojskowym ZIŁ 157. Może to być również forma wycieczki po ustalonej trasie ukazującej walory Gór Sowich. ZIŁ-y produkowane były w latach 1956 – 1962 i stanowiły standardową ciężarówkę Armii Czerwonej. Była to kopia amerykańskich pojazdów Studebaker US6.

Nasz ZIŁ 157 to 2,5-tonowa radziecka wielozadaniowa ciężarówka wojskowa z napędem 6×6 zarejestrowana do przewozu max. 30 osób. Samochód obsługują dwie osoby: kierowca i asystent pilnujący bezpieczeństwa pasażerów na skrzyni ładunkowej. Przejazd grupy takim pojazdem to dodatkowa atrakcja, która urozmaici każdą udaną wycieczkę.

zil 

10. Riese 4×4 (usługa zawieszona)

cena do indywidualnego ustalenia, minimalna liczba samochodów to 10.

Zapraszamy wszystkich posiadaczy samochodów 4×4 na organizowane przez nas wyjazdy. Posiadamy duże doświadczenie w organizowaniu imprez o charakterze offroadowym. Jesteśmy właścicielami toru, na którym przez kilka lat organizowaliśmy dużą imprezę –„Harenda 24 Trophy”. Pięknie położony w Parku Krajobrazowym Gór Sowich ok. 20-to hektarowy teren, długość toru 5 km, maks. różnica wzniesień 100 m, liczne trawersy, podjazdy, częściowo teren podmokły, bagno.

Na torze tym możemy prowadzić szkolenia w zakresie jazdy samochodem terenowym (osobowym, jak i ciężarowym) zarówno dla początkujących, jak również dla zaawansowanych kierowców. O wyjątkowości toru może świadczyć fakt, że testowane były tam prototypy najnowszych polskich pojazdów militarnych Rosomak.

Imprezy organizowane są przez cały rok. Każda z pór roku przynosi inne doświadczenia i doznania. „NIE MA ZŁEJ POGODY!” Latem dla chętnych proponujemy noclegi pod namiotami z kuchnią wojskową na terenie strzeżonego kompleksu „Włodarz”, a w niepogodę w pobliskim komfortowym pensjonacie. Każdy z wyjazdów urozmaicony będzie rozgrzewką – treningiem na torze oraz jazdą w terenie ze zwiedzaniem kompleksu RIESE na obszarze kilkuset km². W zależności od Państwa oczekiwań dostosowujemy poziom trudności i długość trasy, jak też sam czas wyprawy, rodzaj i czas zakwaterowania.

Zapewniamy zakwaterowanie, wyżywienie, serwis, zgody na przejazdy, pilota. Posiadamy sprzęt ciężki umożliwiający wyjście z każdej opresji (śnieg, błoto).

   

 

Serdecznie ZAPRASZAMY!

mail: cmt@wlodarz.pl

mob: 510 144 145