Dla firm - Opis

Obiekt „Włodarz” zarządzany przez Centrum Muzealno Turystyczne „Olbrzym” zaprasza Państwa do skorzystania z naszej oferty dotyczącej organizacji szkoleń, imprez integracyjnych, wyjazdów zakładowych, zlotów grup rekonstrukcyjnych lub po prostu wspólnych wypadów przyjaciół.

Zapraszamy na obiekt „Włodarz” – największy obiekt kompleksu „Riese” z czasów II wojny światowej obejmujący duże obszary leśne. Położony jest na północno – wschodnich stokach góry Włodarz (811 m n. p. m.). Na część podziemną, drążoną w skale gnejsowej, składają się 4 równoległe do siebie sztolnie skierowane na południowy – zachód, hale i chodniki o łącznej długości ponad 3000 m. W kompleksie tym widoczny jest dwupoziomowy system drążenia wyrobisk. Podziemia w 1/3 zalane wodą, eksplorowane przy pomocy łodzi dodatkowo podnoszą atrakcyjność obiektu. Część naziemna to droga łącząca „Włodarza” z innymi obiektami, elementy torowiska, betoniarnia i składy cementu, fundamenty po barakach, betonowe budowle, rampy przeładunkowe.

Czemu miały służyć kilometry podziemi, ogromne hale wykute w kamieniu? Kwatera główna Adolfa Hitlera? Podziemne fabryki zbrojeniowe? Laboratoria chemiczne, biologiczne, atomowe? A może zakłady badawcze i produkcyjne nowego typu samolotów pionowego startu lub coś jeszcze zupełnie innego? Na te pytania od lat szukają odpowiedzi przybywający tu historycy, badacze, łowcy przygód i poszukiwacze skarbów. Chyba jeszcze przez długie lata pozostanie to jedną z największych tajemnic II wojny światowej.

Drugim naszym ciekawym obiektem, który służy nam jako poligon do organizacji wszelkiego rodzaju imprez i szkoleń jest teren byłej kopalni „Wacław” w Ludwikowicach Kłodzkich. Obiekt z tajemniczą, nierozpoznaną infrastrukturą podziemną oraz słynną „muchołapką”, której przeznaczenia do dziś nikt na 100 % nie wyjaśnił.

Oprócz zwiedzania sztolni i obiektów historycznych naziemnej infrastruktury militarnej możemy Państwu przygotować takie atrakcje jak: zabawy o charakterze alpinistycznym (np. zjazd po linie tzw. tyrolką, zjazd ok. 50 m szybem do sztolni, itp.), poszukiwanie skarbów, zabawy zręcznościowe (również przy użyciu sprzętu wojskowego), rzucanie nożami, paintball, ASG, strzelnica, ognisko, grill, kuchnia polowa, karaoke i wiele innych. Piękno Gór Sowich możemy Państwu pokazać organizując wycieczki samochodami terenowymi, historycznym sprzętem wojskowym, ale również z grzbietu wierzchowca czy podczas kuligu. Możliwości nasze ograniczone są tylko Państwa wyobraźnią, a wierzymy, że tej nie brakuje. ☺ Przy współpracy z zaprzyjaźnionymi grupami rekonstrukcyjnymi cyklicznie organizujemy inscenizacje historyczne nawiązujące do okresu II wojny światowej.

W razie potrzeby dla naszych gości zapewnimy transport oraz zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych współpracujących z nami.

Nasza kadra to przewodnicy, instruktorzy i ratownicy Ratownictwa Kataklizmowego profesjonalnie przygotowani, by Państwu służyć.

To fachowcy w swoich dziedzinach, przeszkoleni również z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Niektórzy to byli żołnierze i funkcjonariusze jednostek specjalnych wojska i policji. Pod ich czujnym okiem czekają na Państwa wspaniałe chwile spędzone w Parku Krajobrazowym Gór Sowich.

Aktualności

Hello world.