Aktuálně

II Dolnosląski Piknik Militarny
01.08 – 03.08.2014 r.

Opublikowany przez w aktualnosci, stowarzyszenie | 09 grudnia, 2013
Możliwość komentowania II Dolnosląski Piknik Militarny
01.08 – 03.08.2014 r.
została wyłączona

Na rok 2014 przewidujemy organizację drugiego cyklu imprezy o charakterze historyczno – poznawczym:
II Dolnośląskiego Pikniku Militarnego Misja Zachód pod kryptonimem Góry Sowie przewidzianej w dniach 1-3.08.2014 r.

Stowarzyszenie „Riese”, które jest organizatorem Pikniku Militarnego zawarło porozumienie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”, które organizuje bardzo podobną imprezę na przeciwnym biegunie Polski w okolicach Białegostoku w Ogrodniczkach koło Supraśla. Wspólne przedsięwzięcie nosi nazwę PROJEKT GAMMA.

PROJEKT GAMMA „Misja Wschód – Zachód – Południe”

Projekt swoim zasięgiem obejmuje terytorium całej Polski z centrami w Ogrodniczkach koło Białymstoku w woj. podlaskim, w Górach Sowich w Ludwikowicach Kłodzkich i Jugowicach koło Nowej Rudy w woj. dolnośląskim i w woj. podkarpackim.
II Dolnośląski Piknik Militarny Misja Zachód pod kryptonimem Góry Sowie będzie kolejną imprezą z cyklu PROJEKTU GAMMA organizowaną na terenie Muchołapki oraz Włodarza. W programie przewidywana jest organizacja Widowiska Teatralno Historycznego, które na I Dolnośląskim Pikniku Militarnym w sierpniu 2013 roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz odbił się dużym echem w mediach.
Dążymy do tego by owa impreza wpisała się na stałe w harmonogram imprez i stawała się coraz bardziej atrakcyjną dla mieszkańców jak i turystów.

W trakcie Pikniku będzie można zwiedzić podziemia, przewidziane są również: wymiana informacji i doświadczeń, prezentacja sprzętu i technik eksploracyjnych, warsztaty alpinistyczne pod nadzorem specjalistów z Ratownictwa Kataklizmowego oraz zwiedzanie obiektów militarnych na terenie kompleksu Ludwikowice – Fabryczna (bunkrów, magazynów i nowo odkrytych podziemnych korytarzy).
Będą organizowane wycieczki zabytkowym, militarnym samochodem ZIŁ do największego kompleksu „Włodarz”. Uruchomiona zostanie stała linia turystyczna pomiędzy kompleksami „Włodarz” i „Molke”. Dodatkowo na terenie obiektu organizowane będą przejażdżki pojazdami militarnymi.

Wieczorami na terenie obozowiska „Muchołapka” odbywać się będą odczyty, prelekcje, prezentacje dokumentów, filmów, w tym filmu „Riese” oraz wiele innych atrakcji.

Szczegóły oraz program imprezy już wkrótce.

ZAPRASZAMY