II Dolnośląski Piknik Militarny - zapowiedź
gg

Filmowa zapowiedź Pikniku na TVP Wrocław

 

Filmowa zapowiedź Pikniku na Doba Portale

 

Filmowa zapowiedź Pikniku na TV Kłodzka

 

Zapowiedzi pikniku na portalach internetowych:

 

Portal Nasze miasto

Portal Nasze Sudety

Dolnośląski Ośrodek Kultury i sztuki We Wrocławiu

Portal „Masz Wolne”

DOBA portale lokalne

Dziennik Świdnicki

Klub Podrózników Forum

Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Portal Kulturalni Info

Kłodzko ekspres Miejski

Świdnica Nasze miasto

Magazyn Wiedza i Życie Inne Oblicza Historii

Radio Wrocław

Blog Sylwii Styczyńskiej

Tygodnik Dzierżoniowski

Kłodzko ekspres

Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

Nowa Ruda Info

Wiadomości Wałbrzyskie

Ogłoszenia Kłodzkie

Wydarzenia Powiatu Kłodzkiego

Strona Miasta Świebodzic

Portal Informacyjny Wałbrzyszek

Świdnica Fakty

Nasze Miasto Świebodzice

Zapowiedzi prasowe:

Tygodnik 30 minut wydanie Swidnickie i wa lbrzyskie

Panorama Wałbrzyska

Gazeta Wrocławska

Untitled-1

 

 

 

 

 

reklama_plakat_druk

PROJEKT GAMMA

II Dolnośląski Piknik Militarny

Misja Zachód – Góry Sowie 2014

II Dolnośląski Piknik Militarny Misja Zachód pod kryptonimem – Góry Sowie 2014 odbędzie się w dniach 1 – 3 sierpnia 2014 r. w Ludwikowicach Kłodzkich koło Nowej Rudy w woj. dolnośląskim.

Stowarzyszenie „Riese”, które jest organizatorem Pikniku Militarnego Misja Zachód zawarło w zeszłym roku porozumienie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”, które organizuje bardzo podobną imprezę na przeciwnym biegunie Polski w okolicach Białegostoku w Ogrodniczkach koło Supraśla. Wynikiem porozumienia była zeszłoroczna I edycja Pikniku w Ludwikowicach, pierwsza tego typu impreza organizowana na Dolnym Śląsku. Pomimo tego, że jest to stosunkowo młoda impreza, wpisała się w coroczny harmonogram imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Riese.

Nasze działania na terenie Dolnego Śląska tj. stworzenie cyklicznej imprezy p.n. Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów oraz szereg spotkań z autorami książek opisujących tajemnice związane z terenami Gór Sowich i całego Dolnego Śląska, imprezy 4×4 Riese, Wielobój Indywidualny Służb Specjalnych, rajd Włodyka 4×4, stworzenie Muzeum „Włodarz” i Muzeum Techniki Militarnej „Molke” i cały szereg innych wywarło duży rozgłos w mediach, co umocniło nasze dążenie do kontynuacji kolejnych edycji tej imprezy.

PROJEKT GAMMA

Misja Wschód – Zachód – Południe

Projekt swoim zasięgiem obejmuje terytorium całej Polski z centrami w Ogrodniczkach koło Białegostoku w woj. podlaskim, w Ludwikowicach Kłodzkich koło Nowej Rudy w woj. dolnośląskim i w woj. podkarpackim.

Organizacją każdej z trzech imprez zajmują się stowarzyszenia i organizacje, które terytorialnie organizowały dotychczas niezależne imprezy.

Każdy z trzech organizatorów będzie działać w określonych ramach realizując cele i założenia PROJEKTU GAMMA, to jest m.in. propagowanie historii Polski i danego regionu, edukację młodzieży poprzez żywe lekcje historii, promocję walorów turystycznych makroregionów, prezentacja dorobku kulturalnego. W miarę możliwości każdy z trzech organizatorów organizuje swoją imprezę według własnego scenariusza, co wnosi element zdrowej rywalizacji i podniesienie poziomu imprez składowych jednego globalnego ogólnopolskiego PROJEKTU GAMMA.

Misja Wschód – centrum organizacyjne w Białymstoku, termin na przełomie maja i czerwca, organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”, samorząd województwa podlaskiego, miasto Supraśl, Muzeum Wojska w Białymstoku, Ministerstwo Obrony Narodowej, Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Białymstoku i innych partnerów.

Misja Zachód – centrum organizacyjne w Ludwikowicach Kłodzkich koło Nowej Rudy, termin na przełomie lipca i sierpnia, organizowana przez Stowarzyszenia „RIESE” przy udziale urzędu marszałkowskiego woj. dolnośląskiego, miasta i gminy Nowa Ruda, Centrum Sportu i Turystyki w Nowej Rudzie, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i innych podmiotów.

Misja Południe – organizowana w Bieszczadach na przełomie sierpnia i września przez Fundacje i stowarzyszenia tam działające przy udziale urzędu marszałkowskiego woj. podkarpackiego i inne podmioty. Rozmowy trwają, chętnych posiadających potencjał prosimy o zgłoszenia.

Trzydniowa impreza Misja Zachód – Góry Sowie 2014 ukierunkowana będzie na propagowanie wyżej wymienionych celów i założeń PROJEKTU GAMMA. W programie przewidywane jest przedstawienie wyników badań z III Międzynarodowego Zjazdu Eksploratorów – Góry Sowie 2014, który odbył się w maju b.r., oraz najważniejsze wydarzenie tegorocznego Pikniku – spektakl „Sowiogórskie tajemnice – Riese – Pamięci ofiar…”, przy udziale najlepszych grup rekonstrukcyjnych z całej europy oraz bardzo zaangażowanej w przedsięwzięcie lokalnej społeczności grających rolę ludności cywilnej, więźniów i górników pracujących w kopalni „Wacław”.

W ogromnym widowisku zagra i zaprezentuje swój sprzęt największa Grupa Rekonstrukcji Historycznej Stowarzyszenia Lubuskiego Towarzystwa Rekonstrukcji Historycznej. Jej członkowie oraz sprzęt przyjedzie do nas z całej Europy.

img590

Kolejnymi grupami biorącymi udział w spektaklu będą  współpracująca z nami od początku GRH Oka prowadzona przez Tadeusza Kwietnia oraz działająca przy naszym Stowarzyszeniu GRH OFLAGI Riese, odtwarzająca więźniów i ludność cywilną.

W programie rekonstrukcji przewidziana jest bitwa powietrzna, użyte będą samoloty niemieckie i rosyjskie oraz czołg radziecki T-34.

Ponadto na scenie można będzie zobaczyć koncert Jarosława Chojnackiego, zespołu grupy Defekt Muzgó połączony z premierą teledysku, który realizowany był na terenie kompleksu Włodarz zespołu Łowcy Szmalu i Bogdan Łoś ze swoimi gośćmi

* osoby, które wrzucą do skrzynki przy wejściu do Muzeum wizytówkę lub karteczkę z imieniem i nazwiskiem, e-mailem, numerem telefonu i w dniu 3.08.2014 r. wezmą udział losowaniu cennych nagród. Warunkiem odbioru nagród jest osobiste stawiennictwo w chwili losowania w dniu 03.08.2014r

W trakcie Pikniku przewidywane jest zwiedzanie podziemi, wymiana informacji i doświadczeń, prezentacja sprzętu i technik eksploracyjnych, warsztaty alpinistyczne pod nadzorem specjalistów z Ratownictwa Kataklizmowego oraz zwiedzanie obiektów militarnych na terenie kompleksu Ludwikowice – Fabryczna (bunkrów, magazynów i nowo odkrytych podziemnych korytarzy).

Będą również organizowane wycieczki zabytkowym, militarnym samochodem ZIŁ do największego kompleksu „Włodarz”. Uruchomiona zostanie stała linia turystyczna pomiędzy kompleksami „Włodarz” i „Molke”. Dodatkowo na terenie obiektu organizowane będą przejażdżki pojazdami militarnymi.
Wieczorami na terenie obozowiska „Muchołapka” odbywać się będą odczyty, prelekcje, prezentacje dokumentów, filmów, w tym filmu „Riese” oraz innych tematycznych. Na Piknik zostali zaproszeni również radiesteci oraz osoby zajmujące się intuicyjnymi metodami poszukiwań.
Atrakcją dla zmotoryzowanych będzie również rajd dla miłośników off-road’u pod nazwą ”Śladami Riese” organizowany przez „EXPEDYCJE 4×4” (informacje na stronie: www.expedycje4x4.pl).

 Informacja dla przedstawicieli mediów i dziennikarzy.
Bardzo prosimy abście miele ze sobą widoczne identyfiaktory prasowe.
Pomoże nam to udzielić Państwu wiele cennych informacji oraz pomóc w udogodnieniu wykonywania reportaży, zdjęć itp….