Aktuálně

III Dolnośląski Piknik Militarny
30.07 – 02.08 2015 r.

Opublikowany przez w aktualnosci, stowarzyszenie | 14 czerwca, 2015
Możliwość komentowania III Dolnośląski Piknik Militarny
30.07 – 02.08 2015 r.
została wyłączona

Już po raz trzeci w Muzeum Techniki Militarnej Riese Molke S III w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się Dolnośląski Piknik Militarny Misja Zachód.

Program Imprezy obejmował między innymi piątkowe spotkanie z najprawdopodobniej ostatnim żyjącym więźniem Ludwigsdorf Panem Janem Latańskim oraz premiera reportażu w którym gra on główną rolę. W sobotę teren Muzeum zamienił się w wehikuł czasu, który przeniósł widzów w lata 1930 – 1945. Ponad 200 aktorów i rekonstruktorów wcieliło się w role wojsk niemieckich, armii radzieckiej, górników pracujących w kopalni „Wacław”, więźniów obozu pracy w Ludwikowicach oraz ludności cywilnej. Widowisko uwieńczone było występem Jarka Chojnackiego.

Organizator Pikniku – Stowarzyszenie Riese – nie dostało w tym roku żadnego wsparcia finansowego na zorganizowanie imprezy, jednak swoją determinacją oraz ciężką pracą jego członków zrealizowało większość zamierzonych celów. Mamy nadzieję, że pomimo uboższej wersji Widowiska, znalazło ono uznanie wśród widzów, których nie brakowało tego dnia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Imprezy, dziękujemy dyrektorom instytucji, które wsparły nasze przedsięwzięcie, wszystkim aktorom, pracownikom, wolontariuszom i naszym widzom. Mamy nadzieję, że nasze działania znajdą uznanie w oczach samorządów, które mogą wesprzeć tego typu działania. Niewątpliwie Impreza przyczyniła się do promocji naszego regionu, co jest głównym założeniem działalności Stowarzyszenia.

Poniżej galeria ze zbioru Stowarzyszenia Riese

fot. J.Gawura