Aktuálně

Widowisko Historyczno – Teatralne
02-08-2014 r.

Opublikowany przez w aktualnosci, stowarzyszenie | 15 grudnia, 2013
Możliwość komentowania Widowisko Historyczno – Teatralne
02-08-2014 r.
została wyłączona

Podczas II Dolnośląskiego Pikniku Militarnego Misja Zachód pod kryptonimem Góry Sowie przewidujemy organizację Widowiska Teatralno-historycznego. Będzie to spektakl odegrany na terenie Muchołapki, które w swoim przekazie jest protestem, swoistym sprzeciwem przeciwko wojnie, produkcji broni, agresji zbrojnej i fizycznej, nieludzkiemu traktowaniu człowieka przez człowieka.

W obliczu wojny ludność cywilna cierpi tak samo na wschodzie, jak i na zachodzie, a w tym cierpieniu nie ma lepszych czy gorszych, bogatszych czy biedniejszych. Wojna sieje ogólne spustoszenie i zagładę ludzkości. Ból fizyczny, cierpienie psychiczne związane z utratą bliskich, utratą własnego domu i miejsca na ziemi, jest niewyobrażalny i destrukcyjny. Ludzki dramat, jaki odbył się ponad 70 lat temu, tu w Górach Sowich, chcielibyśmy odtworzyć w formie teatru historycznego. Widowisko będzie sięgać swoją historią do lat trzydziestych kiedy to na terenie dzisiejszego muzeum wydarzyła się olbrzymia katastrofa w której śmierć poniosło 151 górników.

Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, dla których ta ziemia była, jest, a może będzie Małą Ojczyzną, do włączenia się w widowisko. Razem pokażemy ludzkie cierpienie związane nie tylko z wojną, ale także w zmaganiu się z naturą w hołdzie górnikom i wszystkim pracującym pod ziemią, którzy częstokroć oddali za tę pracę życie.

Pierwsze tego typu widowisko odbyło się w poprzedniej edycji Pikniku Militarnego. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z Widowiska odegranego w sierpniu 2013 roku, który znajduje się na naszej stronie.
Emocji, które towarzyszą widzom w trakcie spektaklu nie jesteśmy w stanie opisać.
To trzeba po prostu zobaczyć.

Link do strony Widowiska Teatru Żywego z sierpnia 2013 roku i: http://wlodarz.pl/konkurs-na-najlepsza-grupe-rekonstrukcyjna08-08-17-08-2013-r/

 

ZAPRASZAMY