Aktuálně

„WŁODARZ” realizacja teledysku „WOLFSBERG-PAMIĘCI OFIAR” luty-kwiecień 2014r

Opublikowany przez w aktualnosci, stowarzyszenie | 13 marca, 2014
Możliwość komentowania „WŁODARZ” realizacja teledysku „WOLFSBERG-PAMIĘCI OFIAR” luty-kwiecień 2014r została wyłączona

Krzysztof Szpakowski razem z zespołem „Defekt Muzgó” realizują wspólne przedsięwzięcie w postaci nagrania utworu „WOLFSBERG-PAMIĘCI OFIAR” i teledysku do tego utworu.

Utwór z teledyskiem ukaże się w postaci singla już w kwietniu bieżącego roku.

Zachęceni sukcesem i zainteresowaniem podjęliśmy decyzje o wydaniu całej płyty RIESE.
Będzie to niespodzianka. Członkowie zespołu zafascynowani historią II Wojny Światowej i największym projektem militarnym III Rzeszy Riese postanowili stworzyć nowe utwory poświęcone samemu projektowi oraz pasjonatom historii Dolnego Śląska, a w szczególności Gór Sowich. Większość utworów będzie w stylu dotychczasowym, ale planowane są pewne nowinki.

Mamy nadzieje, że poza artystycznymi walorami nowych utworów będzie również próba przekazu dydaktyczno – historycznego. Planujemy osiem nowych kompozycji, z tego trzy będą ściśle związane z historią, a pozostałe z grupami pasjonującymi się tematem historii Gór Sowich: o eksploratorach badających historie tego terenu, o grupach off-roadowych poznających historie i organizujących rajdy Riese 4 x 4, o rekonstruktorach przedstawiających historie w organizowanych przedstawieniach stanowiących żywy teatr. Nawiązaliśmy ścisła współpracę z Krzysztofem Szpakowskim, który jest osobą od lat pasjonującym się historią Gór Sowich. Krzysztof Szpakowski jest właścicielem dwóch najciekawszych obiektów RIESE. Włodarza, na który składają się m. in. 4 km podziemnych tajemnic i Molke, gdzie na słynnym na cały świat poligonie doświadczalnym nazywanym popularnie „Muchołapką” naziści pracowali nad swoją cudowną bronią, między innymi Dzwonem. Na terenie tych obiektów corocznie odbywają się dwie największe imprezy plenerowe Dolnego Śląska. Jedna to Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów, który odbywa się zawsze w długi weekend majowy, w tym roku od 1-go do 4-go maja i druga jaką jest Dolnośląski Piknik Militarny – Misja Zachód Kryptonim RIESE – Góry Sowie. Na pierwszej imprezie odbędzie się nasz koncert, na którym poza znanymi utworami zaprezentujemy część nowej twórczości. Natomiast prezentacja całej nowej płyty nastąpi w trakcie Dolnośląskiego Pikniku Militarnego – Misja Zachód w dniach 1-3 sierpnia. Koncert będzie główną atrakcją Pikniku. Z a p r a s z a m y wszystkich. Wstęp wolny.

Poniżej krótka zapowiedź:


Gotowy teledysk: