Aktuálně

II Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów „RIESE” Muchołapka – 2013
27.04.2013 – 05.05.2013

Opublikowany przez w aktualnosci, stowarzyszenie | 20 marca, 2013
Możliwość komentowania II Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów „RIESE” Muchołapka – 2013
27.04.2013 – 05.05.2013
została wyłączona

logoReportaż na TVN      Zobacz reportaż i filmy na stronie TVN24

Reportaż na TV Kłodzka      Zobacz reportaż na TV Kłodzka

 

W dniach 27.04 – 05.05.2013 r. odbył się II Międzynarodowy Zjazd Eksploratorów „RIESE” – Muchołapka 2013. Była  to druga z cyklicznych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie „Riese”, ze szczególnym podkreśleniem zaangażowania członków stowarzyszenia Panów Dariusza Kwietnia, Andrzeja Boczka , “Brodka“ oraz Krzysztofa Kuśmirskiego.

Imprezę objął patronatem honorowym znany dziennikarz i popularyzatr historii Bogusław Wołoszański oraz Wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski.

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz jest realizowany pod mecenatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Tygodniowa impreza ukierunkowana była głównie na odkrywanie i penetrację podziemi, wymianę informacji i doświadczeń, prezentację sprzętu i technik eksploracyjnych, warsztaty (trening alpinistyczny pod nadzorem specjalistów z Ratownictwa Kataklizmowego z możliwością zdobycia uprawnień wysokościowych I stopnia) oraz zwiedzanie obiektów militarnych na terenie kompleksu Ludwikowice – Fabryczna (bunkrów, magazynów i nowo odkrytych podziemnych korytarzy). W programie było również zwiedzanie podziemi Włodarza (łącznie z korytarzami na co dzień nieudostępnianymi dla turystów) oraz innych obiektów „RIESE”.

Wieczorami na terenie obozowiska „Muchołapka” oraz w Pensjonacie Sowina odbyły się  odczyty,  prelekcje,  prezentacje dokumentów, filmów, w tym filmu „Riese” oraz innych tematycznych.  Swoją obecnością zaszczycili nas:  Joanna Lamparska, Jerzy Cera, Dariusz Kwiecień, Igor Witkowski, Barbara Zalewska, Ryszard Gąsierkiewicz, Stanisław Marszałek, Ryszard Szuber, Jacek Bąbolewski, Jerzy Milewski.

W czasie Zjazdu odbyła się także prelekcja znanego kompozytora i dyrygenta – V-ce Prezesa Stowarzyszenia „RIESE” Pana Macieja Pawłowskiego na temat organizowanego przez Stowarzyszenie ”Festiwalu Sztuk Metafizycznych”, którego część konkursowa odbędzie się na terenie Ludwikowic przy Muchołapce w czasie zbiegającym się z planowanym III Międzynarodowym Zjazdem Eksploratorów „RIESE” Muchołapka – 2013.

Na zjazd zostali zaproszeni również radiesteci oraz osoby zajmujące się intuicyjnymi metodami poszukiwań.  Z ich udziałem  przeprowadziliśmy  eksperymenty z eksploracją. Wyniki są rewelacyjne, niektóre udało się zweryfikować, reszta czeka na potwierdzenie.

W dniach 16 – 18 sierpnia 2013 r. w zamku Książ odbędzie się organizowany przez Joannę Lamparską i Stowarzyszenie Pro Silesia I Dolnośląski Festiwal Tajemnic, na którym zaprezentujemy wyniki naszego eksperymentu dotyczącego paranaukowych metod eksploracji. Festiwal odbędzie się przy współudziale i zaangażowaniu organizatorów i uczestników M.Z.E.

W sierpniu również na terenie Muchołapki odbędzie się część konkursowa Festiwalu Sztuk Metafizycznych, premiera opery Szambalia, oraz konkurs na najlepszą grupę rekonstrukcyjną.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w zjeździe.

 


Aktualności

Hello world.